>

» Yeni Blogcu Hakkında Değerlendirmeler


2 Ağustos 2012 günü öğlen saatlerinde blogcu yeni sistemine aşamalı olarak geçmeye başladı. Yazımızda sıcağı sıcağına ilk değerlendirmelerde bulunacak ve isteklerimizi ifade edeceğiz. Siz blogculardan da konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

 

İşte temsili olarak verebileceğimiz yeni görünümümüz:

 

Blogcu Yeni Şablon Görünümü

 

(resimlerin büyük halleri için üzerlerine tıklayabilirsiniz)

 

 

An itibariyle ilk izlenimler sistemin yeterince test edilemeden devreye alındığı yönünde. Şablon Sistemimiz Yayında! başlıklı resmi blog duyurusunda henüz pek çok özelliğin kademeli olarak devreye alınacağı, şu an özellikle şablon seçimi ve düzenlemenin devreye alındığı belirtilmiş durumda. Şablon sisteminin devreye alındığı ve yazının güncellendiği bir saatlik süre içerisinde blogbar, takipçilerim alanı gibi pek çok alanda güncellemeye gidildiğini gördük. Blogcu yetkililerinin canlı halleri üzerinden sistemi iyileştirmeye çalıştıklarını düşünüyoruz. Bu nedenle gözlemlediğimiz eksiklikleri, hataları ifade edeceğiz ama bunların zamanla iyileşeceğine olan inancımız da oldukça fazla. Buradaki bildirimlerimiz şikayet değil de yetkililere yardımcı olmak amacıyla olacaktır. Ancak iyileştirmeler çok hızlı geldiği için yorumlarımızı en az bir 24 saatlik periyodun sonunda net olarak ifade edeceğiz. An itibariyle genel değerlendirmelerde buluncağız.

 

Asıl en önemsediğimiz konu olan "Şablon tasarımı" konusui düzenleme sayfası üzerindeki ilk izlenimlerimize göre oldukça özgürce tutulmuş. Bu konuda yetkilileri doğru kararlarından dolayı tebrik ediyoruz. Şablon düzenlemede hangi etiketlerin kullanılabileceği ile ilgili bir açıklama henüz gelmedi ve yardım sayfalarındaki etiket bilgileri sayfası eskiye ait. Ancak şablonu açtığımızda etiketlerin neler olduğunu anlamak çok zor değil.

Not: Şablon düzenleyebilmeniz için öncelikle yeni şablonlardan birini seçip sonra düzenle demlisiniz!

 

İncelmelerimiz ve çalışmalarımız sürüyor. Çok kısa süre sonra sitemiz üzerinden yeni sisteme uygun blogcu şablonlarını da bulabileceksiniz.

 

Siz sayın blogcuların da ilk izlenimlerini merak ediyoruz. Lütfen yorumlarınızı burada bizimle ve diğer blogcularla paylaşın.

 

comments powered by Disqus