>

» Son İçerikler Slaytı'ndaki Sorunun Çözümü


Temalarımızdaki en önemli özelliklerden biri olan "Son İçerikler Slaytı"ndaki tasarım sorunun çözümü bu yazıda!

 

Sorunun kaynağı neydi?

Geliştirdiğimiz temaların bazı özellikleri içerebilmesi için çeşitli javascript (.js), style (.css) dosyalarını içermesi gerekiyordu. Bu dosyaların hızlı ve güvenli bir şekilde tüm yayıncılarımıza sunabilmek için dropbox.com'un ücretli  sürümünü kullanıyorduk. Ancak temalarımız maşallah en popüler blogcular tarafından kullanılınca ve yoğun bir trafik oluşturuncda dropbox bizi ücretli hesabımıza rağmen engelledi :) Bunda haksız değillerdi çünkü hosting olarak hesaplarını kullanma gibi bir taahhütleri yoktu.

 

Nasıl Çözüldü?

Biz de şu an kullandığımız kodların diğer büyük yayıncılar tarafından paylaşıma açılmış versiyonlarını bulduk ve bu yazıda bunu sizinle paylaşacağız. Şu aşamada sitemizdeki kodları tek tek güncellemiyoruz, çünkü bu çok vakit alacak. Bunun yerine size nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

 

Nasıl Çözülür? Yapılacaklar..

Arkadaşlar, eğer kullandığınız şablonda haber sitelerindeki gibi hareketli, geçişli "son içerikler slaytı" varsa ve bu slayt artık düzgün çalışmıyorsa yapacağımız şey ilgili 4 adet .js dosyasının adresini güncellemek olacaktır. Anlatımımızda kodlara da yer verdiğimiz için blog içeriğine yazı olarak bun eklememiz mümkün değildi. Biz de bir not deferi (.txt) dosyasına bu anlatımı yaptık. Anlatım için lütfen aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve ilgili dosyayı kaydet dedikten sonra çift tıklayarak açın. Kaydetmeden de aç diyebilirsiniz. İşte anlatım:

 

https://www.dropbox.com/s/3ip3bwph8balqs1/son_icerikler_slayti_duzeltme.txt?dl=0

 

Görsel kaynağı: www.naset.org

comments powered by Disqus