>

» Portal Şablonu / Teması


Portal Şablonu / Teması 1 Ekran Görüntüsü

 

Örnek Site / Demo

[Yukarıdaki bağlantıya tıklayarak şablonu kullanan örnek sitemizi canlı olarak inceleyin! ]

 

Şablon Kodlarını İndirme Şablonu / Temayı İndirin Şablon Kodlarını İndirme

[sağ tık > "hedefi farklı kaydet" ya da "bağlantıyı farklı kaydet" diyerek kodları bilgisayarınıza indirebilirsiniz.]

 

Bu harika Portal Şablonu hakkında detaylı bilgiler için lütfen okumaya devam ediniz..

 

 

Şablon Özellikleri  Şablonun / Temanın Özellikleri

 • Hoş tasarım, fonksiyonellik
 • Profesyonel site görünümü
 • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) geliştirmeleri
 • Anasayfada "Son İçerikler Slaytı" / Değişen resimli içerikler (Blogcu'da bir ilk !)
 • Reklam ve duyuru alanları hazır
 • Kolay kurulum
 • Temiz ve anlaşılır kodlama, kolay düzenleme (Blogcu'da bir ilk !)
 • Çoğunlukla blogcudan sağlanan kaynak dosyaları ile hızlı çalışma
 • Farklı tarayıcılara uyumluluk
 • Sürekli güncelleme desteği ile en son gelişmelere uyumluluk.
 • Sitemizdeki rehberler-dersler ile döküman desteği
 • Kurulum Kolaylığı Seviyesi: %90 Otomatik Kurulum + 10 Elle Düzenleme

 

Elle Düzenleme ile İlgili Birkaç Not:

Şablonlarımızda fonksiyonlar artsın istedikçe şablona eklediğimiz kodlar da artmakta ancak blogcunun altyapısı gereği her şeyin otomatik olarak kurulması mümkün olmamakta. Örneğin şablondaki facebook sayfası beğenme kutucuğunun bir örneği hazır olarak yer almakta. Sizin burada tek yapmanız greken bizim şablon kodlarında belirttiğimiz şekilde ilgili yere sadece kendi sayfa adresinizi girmenizdir. Aksi halde bu özellikten yararlanmak istediğinizde her şeyi uyumlu bir şekilde şablon içerisine sıfırdan yapmanız çok daha zor olacaktı.

Şablonda her şey otomatik ilerlemesine rağmen şablon anasayfasında, "Son içerikler slaytı"nın  (değişen resimli içeriklerin) hemen altındaki "Öne çkarılan içerikler" alanı otomatik olarak değişmemektedir. Bu alanı elle güncellemeniz gerekmektedir ya da isterseniz komple silebilirsiniz. Bu alan girdiğiniz içeirklerin anasayfanızda dikkat çekici bir yerde durmaya devam etmesinin oldukça faydalı olduğunu düşündüğünüz içeriklerinizin tanıtımı için birebir uygundur.

Şablondaki yönergeler eşliğinde gerekli değişimleri kolayca yapabilirsiniz.

 

 

%100 Otomatik Kuruluma Sahip Diğer Sürümü de Kullanabilirsiniz!

Şu an Portal Şablonu adlı ana şablonun sayfasındasınız. Bu şablonun bir de Kolay Portal Şablonu adlı alt sürümü bulunmaktadır. Bu şablonun 2 farklı sürümde yapılması tamamen kullanıcılarımızın kendi ihtiyaçlarına daha uygun şablonu beğenip düzenleme ihtiyaçlarını en aza indirmeleri içindir. Sürümlerin temel özellikleri ve birbirlerine olan farklıları şu şekildedir:

Portal Şablonu: Bu şablon Kolay Portal Şablonu 'nun çok fonksiyonlu sürümüdür. Şablonda açılan menü, anasayfada "öne çıkarılan içerikler" alanı, belirli reklam alanları, facebook sayfası beğenme kutusu, twitter hesabı kutusu, logo olarak tercih edilmiş site adı alanı gibi ekstra özellikler yer almaktadır. Şablon kurulumu sırasında şablonda belirtilen yerlerde bazı değişiklikler yapmanız gerekmektedir. Şablonun düzenlemesi, kolay sürüme göre nispeten daha uzundur. Ancak neyi nasıl yapacağınız şablonun içindeki talimatlarda belirtildiği için düzenlemeleri kolayca yapabileceksiniz.

Kolay Portal Şablonu: Bu şablonda diğer ekstra özellikler ve düzenleme gerektirecek yerler devre dışı bırakılmıştır. Şablonu kaydettiğiniz gibi her şey otomatik kurulmaktadır, değiştirmenizi gerektirecek herhangi bir yer yoktur. Yani düzenlemesi kolay olduğu için "Kolay Portal" adını almıştır.

Temelde aynı bu iki şablonun hangi sürümü size daha uygunsa doğrudan o şablon üzerinden düzenleme yapmanız işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

 

 

 

Şablon Referansları  Bu Kadar Blogcu Yanılıyor Olamaz!

Yayınladığımız şablonlar pek çok blogcu tarafından beğenilerek kullanılmakta. Şablonlarımızı kullanan blogcularla ilgili yaptığımız referanslar haberine gitmek için tıklayınız:

Şablon Referanslarımız

 

 

Şablon Kurulumu  Şablonun / Temanın Kurulumu

Yukarıdaki, "Şablonu / Temayı İndirin" şeklinde verdiğimiz bağlantı ile şablon kodlarını bilgisayarınıza indirmiş olmalısınız. Akabinde de indirdiğiniz kodları blogcu panelimizdeki Şablonlar menüsü altındaki "Şablon Düzenle" sayfasındaki alana eski kodları silip yapıştırıp "Kaydet" butonuna bastığımızda yeni şablonumuz kurulmuş olacak. Hepsi bu kadar!

Daha önce hiç şimdi incelediğiniz şablon gibi bir "Özel Yapım Şablon" kurmadıysanız ve nasıl yapacağınız konusunda tereddüt yaşıyorsanız konu ile ilgili olarak çok basit bir anlatımla kolayca kurulum yapmanızı sağlayacak yazımız için tıklayınız:

Özel Yapım Şablon Kurulumu

 

Ayrıca şablonunuzda düzenlemeler yapmak, ekstra araçlar ekleme konusunda bilgi sahibi değilseniz HTML Şablon Düzenleme yazımıza da bakabilirsiniz.

 

 

Şablon Notları  Şablonlarla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Yayınladığımız şablonlar ile ilgili olarak aktarmak istediğimiz genel hususlar ve bilmenizde fayda olacak ipuçlarını bir yazıda topladık. İlgili yazıya gitmek için tıklayınız:

Şablonlarımızla İlgili Notlar / İpuçları

 

Şablonlarımız tamamen ücretsizdir, rahatça kullanabilirsiniz. Hiçbir konuda kısıtlama getirilmemiştir, dilediğiniz gibi düzenleyebilir, hatta isterseniz kendi geliştirmelerinizle siz de bu şablonu kendi blogunuz üzerinden dağıtabilirsiniz. Şablon kullanıcılarımızın uyması gereken tek kural telif hakkı alanının kaldırılmamasıdır. Aksi halde davrananlar kolayca tespit edilebilmekte ve haklarında ciddi yaptırımlar uygulanabilmektedir. Telif hakkı ve şablon kullanımında sahip olduğunuz haklar ile ilgili detaylı bilgiler için tıklayınız:

Şablonlarımızdaki Telif ve Kullanım Hakları

 

 

Şablon Notları  Şablon Adı Notu:

Şablonun adının "Portal Şablonu" olması sadece portal tarzı bloglara uygun olduğu anlamına gelmemektedir. Bu isim daha çok temanın duruşundaki profesyonellik ve ağırlığa vurgu olarak verilmiştir. Blogunuz bu profesyonel site tarzını yansıtsın isterseniz rahatlıkla kullanabileceğiniz şablonlardan biri de bu portal şablonudur.

 

 

Blogcu Şablonları

 

Siz de tarafımızdan yayınlanan "Özel Yapım Blogcu Şablonları"ndan birini kullanarak

ziyaretçilerinize daha şık ve fonksiyonel bir sitede gezinme imkanı sağlayabilir, aynı zamanda da

çeşitli arama motoru optimizasyonlarıyla daha fazla ziyaret edilen bir siteye kavuşabilirsiniz.

 

Sizleri de bu şablonları kullanan siteler arasında görmekten mutluluk duyacağız..

 

Blogcu Şablonları

 

Yayınladığımız diğer şablonarı görmek için tıklayınız: Tüm Şablonlar - Temalar

comments powered by Disqus