>

» Mesaj Kutusu Ekleme


En başarılı mesaj kutularını sizin için derledik..

 

Mesaj kutuları sohbet araçlarından farklı olarak sitenize mesaj bırakılmasını istediğinizde kullanabileceğiniz araçlardır. Amaç sohbetten daha çok site sahibiyle ya da diğer ziyaretçilerle daha düşük yoğunlukta genel amaçlı iletişimdir. Eğer çok fazla ziyaretçisi olmayan bir siteniz varsa, ziyaretçileriniz sohbette bir ikinci kişiyi kolay kolay yakalayamayacağı için böyle durumlarda bu mesaj kutularını kullanmanız daha isabetli olacaktır.

 

İşte en başarılı mesaj kutuları:

 

1. Cbox

Cbox ekleme

 

Cbox, alanındaki en başarılı mesaj kutularının başında gelmektedir. Basit ve fonskiyonel yapısıyla sitelerinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Normalde ücretsiz sunulan cbox mesaj kutunuz ekstra özellikler kazansın istiyorsanız üç aylığı 6$ olan paketlerden alabilirsiniz. Ancak normal bir kullanıcı için ücretsiz sürümün oldukça yeterli olduğunu düşünüyoruz. Cboz ayrıca Türkçe dil desteği de sağlamakta.

 

Cbox mesaj kutusunu sitenize ekleyebilmeniz için öncelikle siteye üye olup ardından kodlarınızı kolayca alıyorsunuz. Üye olmak için cbox kayıt sayfası şu şekildedir: http://www.cbox.ws/getone.php

Yukarıda verdiğimiz sayfaya gittikten sonra sizden şu bilgiler istenecektir:

Cbox name: >>> Kullanıcı adı, herhangi bir kullanıcı adı girebilirsiniz, eğer boşsa blogunuzun kullanıcı adını deneyebilirsiniz.
Email address:    >>> E-posta adresiniz.
Password:  >>> Şifreniz
Confirm Password: >>> Şirenizi tekrar giriniz
Website: >>> blgonuzun / sitenizin adresi
Language: >>> Dil seçimi. Otomatik olarak Türkçe (Turkish şeklinde) seçili olmaktadır. Aynen kalsın.
Style:  >>> Mesaj kutunuzun görünümü. En popüler olan görünüm seçilidir, beğenmezseniz diğerlerine de bakabilirsiniz.

Bu bilgileri girip " I have read and do agree to the Cbox terms and conditions of service. " kutucuğunu da işaretlidekten sonra "Create My Cbox !" butonuna tıklayın.

- Artık üyeliğiniz tamamlanmış olacak. Sonraki sayfada az önce verdiğiniz e-posta ve şifre bilginizle Cbox sistemine üye girişi yapın.

- Üye girişini yapınca menüdeki "Publish!" bağlkantısına tıklayıp açılan sayfadaki kodları alın.

- Bu kodları blogunuza/sitenize eklemeniz gerekiyor. Eğer blogcu üyesiyseniz ve kodları nasıl ekleyebileceğinizi bilmiyorsanız bu sayfanın altındaki "Uygulama" kısmına bakınız.

 

2. Chatango


Chatango Mesaj Kutusu ekle

Chatango da cbox ile birlikte en fazla tercih edilen mesaj kutusudur. Birbirine oldukça benzer olan bu iki mesaj kutusunundan hangisinde karar kılacağınız size kalmış. Global alanda elde edilen verilere göre bu iki mesaj kutusu hemen hemen benzer. Chatango cbox'tan farklı olarak aynı zamanda bir kişisel mesaj kutusu olarak da düşünülmüş. İsterseniz arkadaşlarınızla aranızda mesajlaşma da sağlayabiliyorsunuz. Ancak Türkiye şartlarında kaç kişinin chatango üyesi olduğu düşünülürse bu mesajlaşma olayı şimdilik kullanılamaycak bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Chatango mesaj kutusunu sitenize ekleyebilmeniz için öncelikle sitede bir üyelik açmanız gerekiyor. http://chatango.com/creategroup adresi üzerinden hemen mesaj kutunuzu oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlk adımda mesaj kutunuzu oluşturduktan sonra ikinic adımda sizden üye olmanız için bilgiler alınacak. Bu aşamdan sonra ise sitenize ekleyebileceğiniz kodları alabileceğiniz sayfa karşınıza çıkacak.

 

İpucu: Çok Ziyaretçiniz mi var? Sohbet kutusu ekleyin!

Eğer siteniz çok fazla ziyaretçi alıyor ve içeriğiniz ziyaretçilerinizin aralarında konuşmasını teşvik edecek türden bir içerikse sitenize mesaj kutusu yerine sohbet kutusu eklemeniz daha isabetli olabilir. Sitenize sohbet kutusu eklemek için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Sohbet Ekleme

 

 

Uygulama: Edindiğiniz Kodları Sitenize Ekleme

Eğer edindiğiniz sohbet kodlarını sitenize nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsanız Blogcu.com üyeleri için hazırladığımız aşağıdaki yazı aracılığıyla bunu kolayca yapabilirsiniz: 

Bloga Kod Ekleme

 

 

© görsel kaynağı: http://yourdms.ca

comments powered by Disqus