>

» Blogcu Şablon Ayarları Nedir?


Yeni blogcuda şablon ayarları nedir, neler yapılabilir? Cevabı yazımızda..

 

Aslında şu an oldukça karışık bir terim ile karşı karşıyayız. "Şablon Ayarları" ile yazımıza gelen her ziyaretçimiz farklı bir şeyi kast etmiş olabilir. Bu nedenle ziyaretçilerimizin merak ettikleri konulara kısa kısa ama daha geniş pencereden bakarak değineceğiz.

 

Misal olarak bir ziyaretçimizin kast ettiği şey, "bloguyla ilgili ayarlar" olabileceği gibi bir diğer ziyaretçimiz için bu şey "şablonuyla ilgili ayarlar" ya da daha farklı bir konu olabilir.

 

Ancak konuya ayar kısmından bakacak olursak biz sırasıyla panelimizde hangi ayarlara sahip olduğumuza bakalım:

 

Blog Ayarları

"Ayarlar" kısmının altında "Blog Ayarları" başlığıyla eriştiğimiz bu sayfada "Blog başlığını", "Blog Açıklamasını" ve de blogumuzun sayfalarında çıkabilecek yazı adedini ayarlayabilmekteyiz. Bizim site olarak bu konudaki tavsiyemiz bu değerin 6 ila 16 arası bir değer olmasıdır.

Blogcu Şablon Ayarları - blog ayarları

 

Kullanıcı Ayarları

"Ayarlar" menüsünde "Kullanıcı Ayarları" başlığıyla ulaşılabilen bu sayfada da kullanıcılar avatarlarını, mail alma tercihlerini, kişisel bilgilerini ve şifrelerini güncelleyebilmekteler.

 

Yorum Ayarları

Artık blogunuza yapılan yorumlarla ilgili bir takım ayarlar yapbilmektesiniz. Paneldeki "Yorumlar" linki ile ulaşacağınız sayfada "Yorumlarımı onaylandıktan sonra yayınla." kutucuğunu işaretlerseniz yorumlar önce sizin onayınız için bekletilir, siz onayladıktan sonra blogda görülmeye başlar. 

 

ŞABLONALARA AİT AYARLAR

Eğer yapacağınız ayarlar daha çok şablonların görünümleriyle alakalı ise öncelikle burada doğru ifadeyi seçmemiz gerekiyor. Şu anki blogcuda mevcut şablonlar için bir ayar paneli bulunmamaktadır. Şablonlar için ancak bazı düzenlemeler yapabiliriz. Şablonlarla ilgili yapabileceğimiz düzenlemeler için aşağıdaki yazımıza bakabilirsiniz:

Blogcu Şablonu Nasıl Değiştirilir?

 

 

 

 

 

 

 

comments powered by Disqus