>

» Aşı Tuttu, Blogcu Yükseliyor !


Yeni değişiklik meyvelerini vermeye başladı, Blogcu yükselmeye başladı!

(Resmin büyük ve orjinal hali için üzerine tıklayınız.)

 

Bir müjdeli haber ile daha takipçilerimizin karşısına çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2 Ağustos 2012 günü pinterest kopyası olmaktan vaz geçip özüne dönen Blogcu neyseki eski günlerine geri döneceğinin de sinyallerini vermeye başladı.

 

Daha önceden 2012'deki Düşüş ve Blogcu.com'un Geleceği yazımızda detaylarını paylaştığımız üzere blogcu.com pinterest'e benzetilmeye çalışıldığında yoğun bir tepki görerek Alexa.com verilerine göre Türkiye'de sıralamasında kısa sürede 23.'lükten 45.liğe gerilemişti. Daha sonra bu hatasından dönen blogcu.com eski günlerdekine benzer bir yapıyla geri dönmüştü. Yine ilgili yazımızda belirttiğimiz üzere bu tarz büyük sitelerin yaptıkları değişimlerin kendini belli edebilmesi için belirli bir süreye ihtiyacı olduğuna yer vermiştik. Ve tahmin ettiğimiz gibi ilgili değişiklik yavaş yavaş oturarak meyvelerini vermeye başladı.

 

Öncelikle sürekli aşağı düşüş şeklinde seyreden düşüş ivmesi değişiklikle birlikte durarak durağan hale geldi, daha sonra ise toparlanma emareleri göstermeye başladı. Son iki haftada ise site gösterdiği performans ile Türkiye sıralmasında tekrar basamakları tırmanmaya başlamıştı. Bu iki haftalık gözlem süresince bu yükselişin devam ettiğine emin olduktan ve bunun somut veilerini elde ettikten sonra bu müjdeli durumu okuyucularımızla paylaşalım istedik.

 

Evet, blogcu.com toparlnamaya başladı ve bunun somut bir göstergesi olarak yaklaşık iki haftalık sürede Türkiye sıralamasında 45.likten 41.liğe çıkarak 4 sıra birden yükseldi. Güncelleme: 1 ay sonunda 38.liğe yükselmiş durumda. Zaman dilimi baz alındığında bunun oldukça önemli bir başarı olduğunu söylemek mümkün. Yukarıdaki grafik ile bunu bizzat görebilmemiz mümkün.

 

Blogcu.com'un hepimizin içerisinde olduğu büyük bir platform olduğunu düşündüğümüzde, komple alınan başarıların bizim de bu yapıyı meydana getiren bloglarımıza da faydası olacağı, bu yükselmenin hepimiz için geçerli olduğunu belirtmek gerekiyor.

 

comments powered by Disqus